راه های کاهش مصرف برق کولر گازی

نصب کولر گازی غرب تهران

تعمیر و نصب کولر گازی با لوله وستراه های کاهش مصرف برق کولر گازی

09303364967

 

راه های کاهش مصرف برق کولر گازی چیست؟ چرا قبض برق در تابستان با رقم های نجومی ارائه می شود؟ تمام این موارد دغدغه کاربران کولر گازی در فصل تابستان می باشد. از آنجایی این روزها اسپیلت یکی از کولرهای پرطرفدار است، نگرانی در مورد افزایش هزینه های برق نیز افزایش می یابد. نکته اینجاست که آیا راه حلی برای کاهش مصرف برق کولر گازی وجود دارد؟ یا اینکه باید کولر آبی را جایگزین کولر گازی کرد؟ در ادامه این مطلب ما راه های کاربردی را در رابطه با کاهش مصرف برق کولر گازی برای شما بازگو می کنیم. همچنین می توانید از خدمات ما در “سرویس کولر گازی، تعمیر کولر گازی، نصب کولر گازی، نصب اسپیلت بهره ببرید. شماره تماس :لوله وست 09303364967

راه های کاهش مصرف برق کولر گازی

راه های کاهش مصرف برق کولر گازی

 • به برچسب انرژی کولر توجه کنید
 • انتخاب مناسب ظرفیت دستگاه
 • استفاده از دمای مناسب کولر گازی
 • مطمئن شوید که دستگاه سالم است
 • سرویس کولر را به صورت منظم انجام دهید
 • برای خودتان ترموستات قابل برنامه ریزی بگیرید
 • کولرتان را در مکانی مناسب نصب کنید
 • از لامپ های کم مصرف استفاده کنید!

توجه به برچسب انرژی کولر

بهتر است از اسپلیت ها یا کولر گازی استفاده نمائید که دارای اینورتر یا سطح مصرف انرژی A یا B باشند. اصولاً اینورترها متناسب با میزان مصرف ، دور موتور مورد نیاز موتور (کمپرسور) را افزایش یا کاهش می دهند.حتماً در هنگام مطالعه مشخصات فنی دستگاه به EER دستگاه مورد نظر توجه فرمایید شاید دستگاهی آمپر مصرفی کمی داشته باشد و راندمان سرمایشی آن به اندازه مورد نظر شما نباشد، یعنی شما دستگاه ۲۴ هزار خریداری کردید ولی راندمان سرمایشی پایین تری دارد و باید بیشتر کار کند تا محیط شما خنک شود و باعث مصرف بیش از حد می شود.

انتخاب مناسب ظرفیت دستگاه

کولری متناسب با ظرفیت و متراژ منزلتان انتخاب کنید. این کار منجر به کاهش 20 درصدی هزینه برق می شود. اگر در واحدهای طبقه آخر ساکن هستید و بالای واحد شما پشت بام است به دلیل تابش نور گرم خورشید به سقف ساختمان در تابستان و انتقال حرارت آن به واحد زیر سقف نا گریز باید به ازاء هر متر مربع از مساحت اتاق یا سالن برای مسکونی بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ و اداری و تجاری ۹۰۰-۱۲۰۰(BTU ظرفیت برودتی در نظر بگیرید ولی اگر در طبقات وسط ساختمان ساکن هستید به ازاء هر متر مربع می توانید برای مسکونی حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ و اداری و تجاری ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ BTU ظرفیت برودتی برای کولر گازی اسپلیت مورد نیاز خود در نظر بگیرید.

استفاده از دمای مناسب کولر گازی

یکی دیگر از راه های کاهش مصرف برق کولر گازی این است که اسپلیت خود را در دمایی تنطییم نمایید که نقطه آسایش شما را فراهم کند و اگر دستگاه بیشتر از آن کار کند شما احساس لرز و سرما می کنید و مصرف کولر شما به جهت بیشتر کار کردن کمپرسور دستگاه که دمای مناسب برای آن انتخاب نکردید مصرف برق شما را بالا می برد. معمولاً دمای مناسب جهت کولرهای گازی بین ۲۴ درجه سانتیگراد تا ۲۶ درجه سانتیگراد می باشد. و با تنظیم این دما کولر گازی شما سریعتر محیط را به آن دما می رساند و ترموستات آن عمل کرده و کمپرسور دستگاه خاموش می شود و در طول استفاده شما کمپرسور با کمترین کارکرد می تواند محیط شما را خنک کند.

مطمئن شوید که دستگاه سالم است

دستگاه خود را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. و برای اینکه مطمئن شوید که دستگاه به خوبی کار می کند از یک سرویس کار بخواهید که سالی یکبار آن را چک کند. برای اطلاع از عیب یابی کولر گازی اسپیلت این مطلب را مطالعه فرمایید.

سرویس کولر را به صورت منظم انجام دهید

اگر فیلتر هوای کولر گازی  یا کندانسور کولر شما کثیف باشد باعث بوجود آمدن فشار بیشتر به کمپرسور کولر گازی شما خواهد شد و در نتیجه مصرف برق افزایش پیدا می کند.  همچنین  هنگامی که فیلتر شما کثیف یا مسدود باشد ذرات کثیف آن ممکن است به داخل کانال برگشته که  باعث کاهش عملکرد و بیشتر شدن مشکلات در آینده می شود.

بنابراین هر از چند گاهی فیلترها  را عوض کنید و پنل خارجی را سرویس کنید با این کار می توانید میزان مصرف برق کولرتان را تا ۱۰ درصد کاهش دهید.

راه های کاهش مصرف برق کولر گازی

برای خودتان ترموستات قابل برنامه ریزی بگیرید

ترموستات وسیله ای است که جهت تنطیم دمای محیط . یک ترموستات قابل برنامه ریزی باعث حفظ دمای مناسب در هنگامی که منزل هستید می شود. هنگامی که شما برای چند ساعت بیرون از منزل هستید، دلیلی وجود ندارد که دمای منزل مناسب باشد.پس شما با برنامه ریزی این ترموستات فرمانی صادر میکنید که کولر گازی در زمان عدم نیاز شما خاموش شده یا با حداقل کارکرد روشن باشد.

کولرتان را در مکانی مناسب نصب کنید.

بهتر است قبل از اینکه کولرتان را نصب کنید با کارشناسان کولرگازی مشورت کنید و یک محل مناسب برای نصب دستگاهتان انتخاب کنید. برای مثال

 • پنل داخلی را درست در جایی قرار دهید که روبروی محل نشستن یا حضور اعضاء خانواده باشد.طول پرتاب هوای اسپلیت ها بر اساس ظرفیت معمولا بین ۵ تا ۱۰ متر می باشد.
 • با توجه به انباشت هوای گرم در زیر سقف ، بهتر است تا جای ممکن پنل داخلی اسپلیت ها را پایین تر از سقف نصب نمائید.
 • پنل بیرونی به گونه ای نصب شود که امکان جریان هوای آزاد در پشت آن به راحتی مهیا باشد.

نکاتی در رابطه با نصب اسپیلت

از لامپ های کم مصرف استفاده کنید!

شاید تعجب کنید که چه ارتباطی بین کاهش مصرف برق کولر گازی با لامپ کم مصرف وجود دارد؟ اگر هنوز لامپ های آپارتمان خود را به لامپهای کم مصرف تغییر نداده اید ، بدانید گرمای حاصل از لامپ های قدیمی تاثیر بسزایی در ایجاد گرمای مزاحم در ساختمان شما دارد و موجب افزایش زمان های کارکرد کولر اسپیلیت و مصرف برق بیشتر می گردد بنابراین لازم است فوراً نسبت به تعویض آنها با لامپهای کم مصرف اقدام نمائید.

هدف ما جلب رضایت شماست
 
راه های کاهش مصرف برق کولر گازی

 

برای سرویس کولر های گازی خود با ما تماس بگیرید.

 

☎09303364967☎

راه های کاهش مصرف برق کولر گازی
5 امتیاز از 3 رای

Comments are closed.