مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل مراقبت از بیماران سکته مغزی مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل نگهداری از سالمند مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل پرستار کودک در منزل تهران مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل مراقبت از بیماران سکته مغزی مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل خدمات پرستاری در منزل مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل نگهداری سالمند مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل مراقبت از بیماران سکته مغزی مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل پرستار کودک در منزل مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل خدمات پرستاری مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل مراقبت از بیماران سکته مغزی مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل نگهداری سالمند در منزل تهران مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل مرکز خدمات پرستاری مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل مراقبت از بیماران سکته مغزی مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل حقوق پرستار کودک در منزل مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل تعرفه خدمات پرستاری در منزل مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل مراقبت از بیماران سکته مغزی مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل پرستاری در منزل تهران مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل پرستار بیمار در منزل مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل مراقبت از بیماران سکته مغزی مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل پرستار کودک مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل مراقبت از بیماران سکته مغزی مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل پرستار در منزل مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل پرستار سالمند در منزل مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل مراقبت از بیماران سکته مغزی مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل خدمات پرستاری شبانه روزی مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل نگهداری سالمند در منزل مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل مراقبت از بیماران سکته مغزی مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل قیمت پرستار کودک در منزل مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل نگهداری کودک در منزل مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل مراقبت از بیماران سکته مغزی مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل نگهداری از سالمند مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل پرستار کودک در منزل تهران مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل مراقبت از بیماران سکته مغزی مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل خدمات پرستاری در منزل مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل نگهداری سالمند مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل مراقبت از بیماران سکته مغزی مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل پرستار کودک در منزل مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

09303364967


مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل  از جمله مهمترین خدمات مراقبتی موسسه های پرستاری در منزل است. فرد پس از سکته مغزی شرایط خاصی خواهد داشت که لازم است باآگاهی و تعهد کامل از وی پرستاری و مراقبت شود. نحوه برخورد با بیماران سکته مغزی میتواند مهمترین فاکتور جهت بهبود حال بیمار باشد. همچنین تغذیه بیماران سکته مغزی و ورزشهای بعد از سکته مغزی میتوانند باعث شوند بیمار زودتر به شرایط عادی قبل از سکته برگردد. فرایند پرستاری در سکته مغزی شامل آگاهی کامل و رعایت همه این موارد است که باید سعی شود با تعهد کامل و دائمی انجام شود. همچنین ماساژ برای سکته مغزی نوع خاصی از ماساژ است که باید توسط فرد آموزش دیده انجام گیرد.

مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

تغذیه بیمار سکته مغزی :

دانه ها، سبزیجات، میوه ها و پروتیین از جمله مواد مغذی هستند که جهت مراقبت از بیمار سکته مغزی باید مورد توجه جدی قرار بگیرند. سعی شود بیمار روزانه از میوه تازه استفاده کند، همچنین استفاده از سبزیجات و تغذیه منظم از نخود و لوبیا برای بیماران سکته مغزی مفید و لازم است. جهت دریافت کلسیم کافی برای بیمار سکته مغزی نیز میتوان از انواع لبنیات بهره برد اما باید به این نکته توجه داشت که حتما از لبنیات کم چرب استفاده شود. دریافت پروتئین های گوشتی هم برای بیمار سکته مغزی لازم است که بهتر است از گوشتهای بدون چربی مثل مرغ و ماهی بیشتر استفاده شود تا گوشت قرمز.

مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

نحوه برخورد با بیمار سکته مغزی :

در مورد مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل به یاد داشته باشید که پس از 55 سالگی هر ده سال که به سن فرد افزوده شود احتمال وقوع سکته مغزی دو برابر میشود. پس یکی از نکات مهم در پیشگیری از وقوع سکته مغزی برخورد مناسب با فرد سالمند است به نحوی که عصبانیت و فشارهای روانی برای فرد مسن به کمترین میزان ممکن برسد. پس از وقوع سکته مغزی نیز باید نحوه برخورد مناسب با بیمار سکته مغزی توسط پزشک به اطرافیان بیمار آموخته شود و به این نکات عمل شود تا از بروز سکته های بعدی پیشگیری شود و روند بیمار روز به روز رو به بهبود برود. به عنوان مثال افرادی که دچار سکته مغزی شده اند در هنگام غذا خوردن باید به نحوی نشسته باشند که غذا وارد راه های تنفسی نشود. همچنین باید برنامه های توانبخشی بیمار به طور منظم و جدی پیگیری شود، این میتواند باعث شود که روند بازتوانی بیمار سرعت گیرد و فرد سریعتر به زندگی عادی بازگردد.

مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

در ابتدای بروز علائم سکته مغزی باید فرد فورا به بیمارستان منتقل شود و آمپول های مربوط به سکته مغزی به وی تزریق شوند. در صورتی که زمان انتقال بیمار به بیمارستان بیشتر از سه ساعت از بروز سکته مغزی طول بکشد، ممکن است آمپول ها اثر مورد انتظار را نداشته باشند پس سرعت عمل برای انتقال بیمار سکته مغزی به بیمارستان بسیار مهم است. بعد از ترخیص از بیمارستان نیز مهم است که فردی آموزش دیده و مطلع از شرایط خاص بیمار در کنار وی باشد.

آیا به نگهداری بیمار در منزل احتیاج دارید ؟

جهت اعزام مراقب برای بیمار سکته مغزی ، پرستاری سالمند ، پرستاری کودک و سایر خدمات پرستاری  با ما تماس بگیرید.

 

مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

هدف ما جلب رضایت شماست

09303364967

مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل
5 امتیاز از 2 رای